ماشین تصادفی را چگونه بفروشیم؟

ماشین تصادفی را چگونه بفروشیم؟

همیشه فروش ماشین تصادفی یکی از معضلاتی بوده که صاحبان خودروهای تصادفی با آن مواجه هستند. ولی باید بدانید که مراحل فروش خودرو تصادفی، آنقدر که فکر می‌کنید هم سخت نیست و در واقع با انجام مراحل اصولی و یکسری کارهای ساده، می‌توانید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به فروش برسانید.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا مهم‌ترین روش‌هایی که با استفاده از آنها می‌توانید ماشین تصادفی خودتان را به فروش برسانید را معرفی کنیم. پس اگر شما نیز با این معضل مواجه هستید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

 

خودرو تصادفی چیست؟

در مرحله اول بهتر است که اصلا ببینیم ماشین تصادفی چیست ؟چرا یک صاحب ماشین، باید اقدام به فروش ماشین تصادفی خودش کند.

همانطور که از اسم آن نیز مشخص است، ماشین تصادفی به خودروهایی گفته می‎شود که دچار سانحه تصادف شدند و هنوز صاحب ماشین، اقدام به تعمیر آن نکرده! چرا؟ چون هزینه‌های تعمیر بسیار بالا بوده و حالا به هر دلیلی، صاحب تصمیم گرفته تا آن را درست نکند و به همین شکل، ماشین را بفروشد.

حالا این دلایل می‌تواند به خاطر مشکلات مالی صاحب ماشین باشد و یا اینکه صاحب ماشین تشخیص دهد که نمی‌ارزد تا هزینه‌های زیادی را برای تعمیر آن، خرج کند.

 

بهترین روش برای فروش ماشین تصادفی چیست؟

همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادیم، روش‌های مختلف و زیادی برای فروش ماشین تصادفی وجود دارد تا شما بتوانید به راحتی، خودرو تصادفی خودتان را به فروش برسانید. در بین تمامی روش‌هایی که وجود دارد، در ادامه قصد داریم تا مهم‌ترین این روش‌ها را به شما معرفی کنیم.

فروش به صافکاری‌ها یا خریداران خودروی اوراقی

فروش به صافکاری‌ها یا خریداران خودروی اوراقی

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، در بعضی از مواقع ممکن است که خسارات ناشی از تصادف به حدی بالا باشد، که واقعا درست کردن آن اصلا نمی‌ارزد و دقیقا به همین خاطر، صاحبان ماشین‌ها تصمیم میگیرند تا ماشین تصادفی خودشان را بفروشند.

در این لحظه شما باید ماشین خودتان را به عنوان یک ماشین اوراقی، به صافکاری‌ها یا خریداران خودروهای اوراقی بفروشید. این افراد با خرید خودروهای شما، ماشین را اوراق کرده و قطعات سالم یا قابل تعمیر خودرو را برای فروش مجدد، استفاده می‌کنند. و یا اینکه با صافکاری کردن ماشین در صورت امکان به دلیل اینکه خودشان صافکار هستند حق الزحمه ای پرداخت نمیکنند و صافکاری کردن ماشین برای این افراد به صرفه تر از شما خواهد بود که بخواهید ماشین را صافکاری کنید زیرا باید هزینه های صافکاری را بپردازید که ممکن است برای شما این هزینه ها نصرفد.

جهت اطلاع از قیمت ماشین تصادفی خود میتوانید با کارشناس منصف ما تماس گرفته و خودروی خود را با بالاترین قیمت ممکن بفروشید.

فروش خودرو به خریداران مشخص

روش دوم فروش ماشین تصادفی، فروش خودروها به خریداران مشخص است. حالا منظور ما از خریداران مشخص چیست؟ همیشه افرادی هستند که به خودروهای مدل بالا علاقه دارند و یا اینکه مثلا به خاطر یک قابلیتی، دوست دارند تا یک ماشین خاصی را خریداری کنند.

البته بسیاری مردم نیز وجود دارند که سعی می‌کنند تا ماشین‌های تصادفی را خریداری کرده و سپس آنها را تعمیر می‌کنند و نهایت با قیمتی بالاتر، مجددا به فروش می‌رسانند. یعنی حوزه خرید ماشین تصادفی و تعمیر و درنهایت فروش مجدد، یک حرفه و شغل به شمار می‌رود.

شما نیز می‌توانید این افراد را پیدا کرده و ماشین خودتان را به همین افراد بفروشید. البته در این لحظه، شما با یک تیر، چند نشان را می‌زنید. به این صورت که در مرحله، شما واسطه‌ها را حذف می‌کنید. چون اگر واسطه‌ای وجود داشته باشد، قطعا باید هزینه‌ای را نیز به این افراد به عنوان پورسانت پرداخت کنید.  هم اینکه می‌دانید که می‌توانید فروشی مطمئن را داشته باشید و به کل پول خودتان می‌رسید.

 

فروش خودرو به دلال

کلمه دلال در ایران، کمی بد جا افتاده و هر موقع حرف از دلال می‌شود، همه فکر می‌کنند که دلالان افرادی آب زیر کاه هستند. ولی اتفاقا باید بدانید قدرتی که دلالان برای خرید و فروش دارند را در هیچ فروشنده دیگری نمی‌توانید پیدا کنید. البته این افراد آب زیر کاه نیستند؛ این افراد فقط به خاطر قدرت کلام و ارتباط عمومی بالایی که دارند، می‌توانند هر محصولی را در مدت زمان کمی به فروش برسانند.

البته مراجعه به واسطه‌ها (دلال) جزو اولین کارهایی است که افراد مختلف برای فروش خودرو تصادفی به ذهنشان می‌زند. چون این افراد در حوزه خرید و فروش خودرو فعال هستند و به خاطر آشنایی کامل با این بازار، می‌توانند محصولات شما را به فروش برسانند. ولی ما توصیه نمی کنیم که این روش را در اولویت بزارید به این خاطر که با قیمت کمتری باید ماشینتان را به این افراد بفروشید و انتخاب صافکار بهترین انتخاب برای فروش خودرو تصادفی تان است.

حالا شاید یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای شما پیش می‌آید این است که این دلال‌ها را باید چطور پیدا کنید؟! پیدا کردن دلال هم کار سختی نیست؛ برای اینکار کافی است تا از ابزارهایی به مانند شیپور یا دیوار استفاده کنید. در این نرم افزارها، افراد زیادی وجود دارند که اقدام به خرید و فروش خودروهای تصادفی می‌کنند.

کافی است که شما این افراد را در همین اپلیکشن‌ها پیدا کرده و اطلاعات خودرو خودتان را با آنها به اشتراک بگذارید. همچنین این افراد را با پرس و جو کردن هم می‌توانید پیدا کنید.

البته بهتر است که در انتخاب دلال دقت کنید؛ درست است که این افراد، یکسری افراد حرفه‌ای در حوزه خرید و فروش هستند؛ ولی همیشه دلال‌ها به نفع خودشان کار می‌کنند و سعی می‌کنند تا بیشترین سود را از هر خریدی به دست بیاورند. برای فروش خودرو خود به دلال را در اولویت آخر خود قرار دهید.

 

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *