آیا خرید خودروی تصادفی به صرفه است؟

آیا خرید خودروی تصادفی به صرفه است؟

امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه‌های مربوط به خرید ماشین، اکثر مردم سعی می‌کنند تا به سراغ خرید ماشین تصادفی بروند؛ به این صورت که مثلا یک خودرو تصادفی را خریداری می‌کنند و سپس هزینه‌های لازم برای تعمیرات آن را پرداخت کرده و آن را به مانند روز اول در می‌آورند. به طوری که قابل استفاده باشد.

ولی یک سوال عمده و رایج در بین اکثریت درباره خودروهای تصادفی به وجود می‌آیِد و آن هم این است که آیا خودروی تصادفی به صرفه است یا نه؟ در این مقاله قصد داریم تا جواب این سوال را با هم بررسی کنیم.

 

نحوه شناسایی خودرو تصادفی

در گذشته، فقط با یک نگاه ساده می‌توانستید متوجه شوید که خودرو مدنظر شما تصادفی است یا نه! ولی امروزه روش‌های مدرن و پیشرفته‌تری برای تعمیرات خودروهای تصادفی به وجود آمده؛ به طوری که می‌تواند خودرو تصادفی شما را به مانند روز اول تبدیل کنند؛ برای همین باعث شده تا نحوه شناسایی خودرو تصادفی، کمی سخت شود.

ولی در ادامه یکسری از مراحلی که می‌تواند به شما در نحوه تشخیص خودرو تصادفی کمک کند را معرفی می‌کنیم:

 

1. سقف خودرو را بررسی کنید

در حین تصادف، سقف یکی از بخش‌هایی است که آسیب می‌بینید. صاحب ماشین نیز برای رفع این مشکل یا باید آن را تعویض کند و یا اینکه آن را رنگ بزند.

شما نیز اگر قصد خرید ماشین تصادفی را دارید، بهتر است که ابتدا سقف خودرو را بررسی کنید تا مراحل قیمت گذاری نیز به درستی انجام شود.

 

2. رنگ بدنه را بررسی کنید

رنگ بدنه را بررسی کنید

وقتی خودرو تصادف کند، رنگ برخی از بخش‌های خودرو می‌رود و برای همین باید برای یکرنگ کردن ماشین، آن را رنگ بزند. شما کافی است که رنگ کل بدنه را به خوبی بررسی کنید تا متوجه این موضوع شوید.

 

3. خطوط، درزها و قطعات را بررسی کنید

خودروها در صورت تصادف، دچار آسیب‌های مختلفی در بخش‌های متفاوتی می‌شوند که برای مثال می‌توان به ستون اشاره کرد؛ ستون جزو بخش‌هایی است که تعویض نمی‌شود و در صورت آسیب، باید حتما آن را تعمیر کنید. تعمیر ستون نیز باعث ایجاد خطوط و درزهای مختلفی بر روی همان بخش می‌شود.

این اتفاق در بخش‌های مختلفی از خودرو میفتد که باید قبل از خرید ماشین تصادفی، حتما آن را بررسی کنید.

 

4. صدای اضافه

لاستیک خودروهای تصادفی، معمولا از حالت استاندارد خارج می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود تا صداهای اضافی را از خودشان تولید کنند.

 

ماشین تصادفی بخریم؟

خرید ماشین تصادفی یک انتخابی درست است؛ ولی برای افرادی که کارشناس نیستند و با این حوزه آشناییت کامل ندارند، پیشنهاد نمی‌شود. البته یادتان باشد که وقتی ما از خودروهای تصادفی صحبت می‌کنیم، منظور ما یک تصادف جزئی که باعث ایجاد یک خط ریز بر روی ماشین شده نیستیم.

در کل باید بدانید که به خودروهایی تصادفی گفته می‌شود که دارای تصادف سنگینی هستند. مثلا چپ کردند یا اینکه ستون آنها از بین رفته و یا اینکه لاستیک از حالت استاندارد خارج شده و …

ولی یکسری از تصادفات نیز هستند که مقاومت و ایمنی خودروهای را کاهش می‌دهند؛ برای مثل در حین تصادف، فشار زیادی بر روی بخش اتاق خودرو یا شاسی خودرو وارد می‌شود که خرید این خودروها می‌تواند یک تهدید بزرگ برای جان راننده و سرنشینان خودرو باشد.

ولی اگر شما در هر صورت قصد خرید خودرو تصادفی را دارید، بهترین پیشنهاد برای شما اقدام از طریق یک مرکز خرید و فروش خودروهای تصادفی است. چون تمرکز این مراکز، بر روی خودروهای تصادفی است که می‌توانند بهترین پیشنهادها را با بهترین قیمت‌ها را به شما ارائه دهند.

همچنین قبل از خرید، مشاوره‌های لازم نیز درباره خرید ماشین تصادفی به شما ارائه می‌شود تا یک خریدی مطمئن را داشته باشید.

آیا خرید خودروهای تصادفی خارجی به صرفه است؟

همه با قیمت‌های بالا خودروهای خارجی آشنا هستند؛ این در صورتی است که اکثریت مردم علاقه دارند تا اقدام به خرید خودروهای خارجی کنند؛ ولی دقیقا به دلیل قیمت بالای آن، نمی‌توانند به علاقه خودشان برسند. پس تصمیم می‌گیرند تا اقدام به خرید خودروهای تصادفی خارجی کنند. ولی این سوال ممکن است در ذهن آنها به وجود بیاید که آیا خرید خودروهای تصادفی خارجی به صرفه است؟

ولی نکته‌ای که باید شما خریداران درباره خرید خودروهای تصادفی خارجی بدانید، این است که کلاهبرداری در این زمینه بسیار بالاست؛ از طرفی دیگر، ممکن است که فروشنده اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار ندهد که یعنی مثلا شما را با مشکلات مربوط به چرخ آشنا کند، ولی درباره مشکلات شاسی چیزی نگوید!

باز هم به مانند مورد قبلی، پیشنهاد می‌شود که اگر قصد خرید خودرو تصادفی خارجی را دارید، حتما از یک مرکز خرید و فروش خودرو تصادفی اقدام کنید.

 

دلایلی که خرید ماشین تصادفی به صرفه نیست

دلایلی که خرید ماشین تصادفی به صرفه نیست

بسیاری از مردم به دلیل اینکه اطلاعات کاملی را در حوزه خرید خودرو ندارند، فکر می‌کنند همین که مثلا ظاهر خودرو نسبتا سالم باشد کافی است؛ ولی ظاهر سالم خودرو نمی‌تواند نشان دهنده کارکرد سالم آن باشد!

باید بدانید که در برخی از تصادفات، ممکن است که واقعا به ظاهر خودرو، آسیب خاصی وارد نشود؛ ولی موتور خودرو دچار آسیب‌های مختلفی شود. معمولا هر فروشنده‌ای این اطلاعات را در اختیار خریدارها قرار نمی‌دهند. برای همین شما باید برای خرید، حتما از یک مرکز خرید و فروش ماشین تصادفی اقدام کنید تا قبل از خرید، مشاوره‌های لازم درباره خودروها به شما داده شود.

در واقع این مراکز خرید موظف هستند تا اطلاعات کاملی را درباره خودروهای تصادفی خودشان به شما ارائه دهند!

 

قیمت خودرو تصادفی

احتمالا شما هم تا به این متوجه شدید که هر خودرو تصادفی، می‌تواند قیمت‌های مخصوص به خودش را داشته باشد؛ درواقع این تفاوت قیمت‌ها به حدی زیاد است که شاید حتی به چند میلیون در هر خودرو نیز برسد.

دلایل زیادی هستند که می‌تواند بر روی قیمت خودرو تصادفی تاثیر بگذار که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نوع تصادف، نوع ماشین، هزینه تعمیرات و … اشاره کرد.

اگر شما قصد استعلام قیمت خودرو تصادفی مدنظر خودتان را دارید، پیشنهاد می‌کنم که با تیم فروش منصف تصادفی تماس بگیرید.

 

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *