خودروی تصادفی کره ای یا صفر چینی، کدامیک را انتخاب کنیم؟

خودروی تصادفی کره ای یا صفر چینی، کدامیک را انتخاب کنیم؟

اگر بودجه شما به اندازه ای است که می توانید بین خرید خودروی چینی صفر و یا خودروی تصادفی کره ای و یا خودروهای کارکرده کره ای یک مورد را انتخاب کنید، باید بر اساس نیازهای خود تصمیم گیری کنید. البته در این بین ظاهر و زیبایی، آپشنال بودن ماشین، کیفیت ساخت و قطعات و قیمت نیز دخیل هستند تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مقایسه خودروهای چینی و خودروی کره ای تصادفی

در گذشته نه چندان دور، به علت کیفیت بسیار پایین خودروهای چینی و نبود قطعات اصلی این ماشین ها در بازار ایران، تمایل چندانی برای خرید اینگونه خودروها در بین مردم وجود نداشت، اما امروزه به علت افزایش کیفیت خودروهای چینی و از همه مهمتر ضمانت قطعات و ساخت آن و همچنین آپشنال بودن این نوع ماشین ها، توانسته است علاقمندان زیادی را به خود جلب کند.

با این وجود طرفداران خودروهای کره ای به علت کلاسیک بودن و قدرت بالای موتوری آن، این نوع خودروها را با هیچ نوع ماشین چینی صفر موجود در بازار مقایسه نخواهند کرد.

مقایسه خودروهای چینی با کره ای

مقایسه خودروهای چینی با کره ای

خودرو های تصادفی کره ای  و چینی هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و در ادامه با مقایسه این نوع خودروها می توان به تصمیم برتری در این زمینه دست یافت.

  • کیفیت

از آنجا که شرکت های خودروسازی کره ای تمرکز خود را بر تولید خودروهای با کیفیت و ساخت و طراحی مناسب قرار داده است، لذا این نوع خودروهای دارای بدنه و موتور قوی تر و با کیفیت تری نسبت به خودروهای چینی خواهند داشت.

البته در برخی برندهای چینی که از لحاظ قیمت نیز با خودروهای با کیفیت کره ای برابری می‌کنند،دارای کیفیت به نسبت بالایی هستند. به طور کلی از لحاظ کیفیت بدنه و موتور خودروهای کره ای نسبت به خودروهای چینی ارجح تر هستند و اگر جز افرادی هستید که به بدنه و کیفیت موتور توجه زیادی دارید، ترجیحا خرید ماشین های چینی را به فراموشی بسپارید.

  • ظاهر و زیبایی

اگر جز افرادی هستید که خرید خودروی زیبا و چشم نواز برای شما اهمیت بالایی دارد، مسلما خودروهای چینی در این زمینه نسبت به رقبای کره ای خود قوی تر عمل کرده اند و با توجه به اینکه علاقمندی شما به خرید خودروهای شاسی، نیم شاسی و یا سواری معمولی چینی است، می توانید خودروی مورد نظر را در تیپ های مختلف خریداری نمایید.

البته دقت داشته باشید ک ملاک زیبایی خودرو، کاملا شخصی است و اگر ظاهر و طراحی کلاسیک را می پسندید، خودروی کره ای را پیشنهاد می دهیم و اگر هزینه آن برای شما بالا است، می توانید به خودروی تصادفی کره ای نیز بیاندیشید.

  • آپشنال بودن

خودروهای کره ای در کنار کیفیت و قدرت موتور بالایی که دارد، از آپشن های زیادی برخوردار نبوده و تنها برای علاقمندان این نوع خودروها می تواند جذابیت بالایی؛ به خصوص در زمان رانندگی به همراه داشته باشد.

در سایر موارد خودروهای چینی با هر آپدیت و محصول جدیدی که به بازار عرضه می کنند، آپشن های جدید و منحصر به فردی را ارائه می کنند که حتی برترین خودروسازهای آمریکایی نیز از  رقابت با آنها انصراف داده اند.

البته دقت داشته باشید که برخی از این آپشن ها ، مناسب آن خودرو طراحی نشده اند و صرف فول آپشن کردن یک خودرو از آن استفاده کرده اند. لذا هنگام خرید یک خودروی چینی آپشنال از عملکرد صحیح آن درون خودرو مطمئن گردید.

  • قطعات

مسلما کیفیت قطعات و ساخت خودروهای کره ای، یک سر و گردن نسبت به قطعات خودروهای چینی بالاتر است. با این وجود بسیاری از قطعات مورد نیاز به خصوص در خودروی تصادفی کره ای و یا خودروهای کره ای کارکرده در بازار ایران موجود نیستند و هنگام نیاز به تعمیر با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

به علت همکاری گسترده چین و ایران در واردات خودروهای صفر و قطعات مربوط به آنها و دارا بودن نمایندگی فعال در کشور ما، خوشبختانه قطعات این نوع خودرو ها به وفور در ایران موجود است و صاحب خودرو از این نظر دارای مشکل نخواهد شد.

ماشین چینی بهتر است یا کره ای

ماشین چینی بهتر است یا کره ای

 

یکی از مواردی که موجب رونق بیشتر در خرید خودروی تصادفی کره ای است، بازار بیشتر در زمان فروش این نوع ماشین هاست، لذا هنگام خرید هر نوع خودرویی می بایست بازار فروش آن را نیز در نظر بگیرید.

چرا که خودروهای چینی به علت قیمت پایین تر و امکان فروش اقساطی از نمایندگی های معتبر آن در کشور دارای متقاضیان به نسبت کمتری است و اگر قصد فروش فوری خودروی چینی خود  را داشته باشید، می بایست با قیمتی کمتر آن را معامله کنید.

در واقع اگر شما خودرو را برای مدت کوتاهی نیاز دارید و به فکر فروش آن هستید، بهتر است از خرید خودروی چینی صرف نظر کنید.

ماشین چینی زیباتر است یا کره ای

ماشینهای چینی با دارا بودن طراحی زیبا و منحصر به فرد و صد البته به روز توانسته است با دارا بودن ارگونومیک کابین مسافر و همچین امکانات و آپشن های مختلفی که موجب راحتی بیشتر سرنشینان می‌گردد، طرفداران زیادی را به خود جلب کند.

قیمت پایین تر خودروهای چینی و کیفیت بالاتر خودروهای کره ای

خودروهای چینی به علت دارا بودن برنامه تولید فشرده خودروها، مسلما از قطعاتی با کیفیت اندک پایین تری نسبت به خودروهای برند کره و حتی از میان خودروی تصادفی کره ای استفاده کرده و به علت تولید در تیراژ بالاتر دارای قیمت پایین تری نسبت به خودروهای کره ای هستند.

البته در این میان کیفیت ساخت، دوام ساخت، امنیت بالای خودرو برای سرنشینان، خدمات پس از فروش و شرایط و هزینه های نگهداری خودروهای کره ای نیز عللی بر قیمت بالاتر آن هاست.

در واقع می‌توان گفت علت قیمت بالاتر خودروهای کره ای در کیفیت بالاتر آنهاست و خوب است بدانید که برخی برندهای سطح یک خودروسازی چینی نیز از لحاظ کیفیت با خودروهای کره ای برابری می‌کنند.

معایب خودروهای چینی از نظر سازمان بازرسی کشور

“سازمان بازرسی کشور” به عنوان متولی امر در تعیین کیفیت خودروهای وارداتی با تست و بررسی عملکرد نمونه هایی از خودروهای پرفروش چینی در بازار ایران، مواردی از جمله دارا بودن گیربکس ضعیف در اکثر تولیدات خودروهای چینی، کیفیت پایین صفحه کلاچ، عدم دارایی بدنه قوی و باکیفیت در زمان ایجاد ضربه، ورود صدای موتور در اتاق خودرو، ضعف آشکار در سیستم ترمز … را به اطلاع رسانیده و از ورود برخی ماشین های چینی حمایت نکرده است.

البته خوب است بدانید برخی تولیدات خودروهای چینی دارای کیفیت بالایی است که به نسبت استفاده از قطعات بهتر و با کیفیت تر، دارای قیمت بالاتری نیز می باشند و تصمیم بر عهده خریدار است که از خودروی چینی صفر یا کره ای کارکرده با کیفیت بالاتر خریداری کند.

خودروی تصادفی کره ای یا خودروی صفر چینی؟ کدام بهتر است؟

با وجود اینکه خودروهای کره ای از نظر استقامت و کیفیت نسبت به خودروهای چینی بهتر هستند، اما خوب است بدانید در مقایسه با ماشین صفر و تصادفی جای ریسک دارد. چرا که خودروی تصادف کرده دارای مشکلاتی در موتور و بدنه به نسبت نوع تصادفی، دارا است و حتی با وجود تعمیر و یا تعویض قطعه ممکن است امنیت سرنشینان را به درستی تامین نکند.

گاهی احتمال آن وجود دارد که در بین خودروهای کره ای تصادفی، خودروی تمیز و با ارزشی وجود داشته باشد که در اینصورت برای خرید آن جای شک و شبهه ای باقی نمی ماند، اما در صورت وجود خسارت سنگین؛ به خصوص در شاسی ماشین و اتاق آن وسواس بیشتری در خرید خودرو به خرج دهید.

آنچه از این مطلب آموختیم!

اگر قصد خرید خودروی خارجی را دارید و دارای بودجه محدودی هستید و بین خرید خودروی صفر چینی و یا خودروی تصادفی کره ای مردد مانده اید، با توجه به اینکه شما به دنبال خودروی با کیفیت و عملکرد عالی موتوری و فنی هستید، بدون شک خرید خودروی کره ای را پیشنهاد می دهیم.

البته در این بین برخی مدل های خودرو های چینی دارای کیفیت بالایی بوده که به نسبت قیمت بالاتری نیز دارا هستند. اگر به دنبال خودرویی با ظاهر و آپشن های بیشتر و بهتری هستید، خرید خودروی چینی می تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *