کارشناسی خودرو یعنی چه ؟

کارشناسی خودرو یعنی چه ؟

کارشناسی خودرو چیست و چرا باید مراحل آن را جدی بگیریم؟ این سوال شاید در ذهن همه افرادی که قصد خرید خودرو را دارند وجود داشته باشد. کارشناسی خودرو در واقع بررسی سلامت خودرو در زمان خرید و فروش است که می‌تواند تاثیرات مستقیمی را در مرحله قیمت گذاری داشته باشد.

در ادامه این مقاله از سایت ماشین تصادفی ، قصد داریم تا تمامی نکات مربوط به کارشناسی ماشین را بررسی کنیم. پس اگر شما هم قصد خرید خودرو را دارید، پیشنهاد می‌کنم که حتما این مقاله را مطالعه کنید.

چه زمانی نیاز به کارشناسی خودرو داریم؟

همه ما با قیمت‌های بالای خودروهای صفر آگاه هستیم و به همین دلیل، بسیاری از افرادی که قصد خرید خودرو را دارند، نمی‌توانند به سراغ خرید خودروهای صفر بروند. برای همین اقدام به خرید خودروهای دست دوم یا تصادفی و … می‌کنند.

حالا فرقی نمی‌کند که شما قصد خرید خودرو صفر، دسته دوم، چپی، تصادفی و … را دارید یا نه! در هر صورت باید حتما مراحل کارشناسی خودرو را انجام دهید تا از سلامت خودرو مطمئن باشید. چون هر گونه عیب و ایراد در خودرو می‌تواند تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن بگذارد و از ان جایی که فروشندگان همیشه قصد دارند تا خودرو خودشان را به بالاترین قیمت بفروشند، عیب و ایرادهای خودرو را به خریدار نمی‌گویند. البته در بعضی از مواقع هم وجود دارد که فروشنده با عیب و ایرادهای خودرو آشنا نیست!

تفاوت معاینه فنی ماشین با کارشناسی خودرو

تفاوت معاینه فنی ماشین با کارشناسی خودرو

بسیاری از افراد هستند که همیشه معاینه فنی ماشین را با کارشناسی خودرو اشتباه می‌گیرند. ولی تفاوت‌های زیادی در میان این دو است. معاینه فنی ماشین در واقع بررسی استانداردهای ماشین است که باید در مدت زمان‌های خاصی، حتما انجام شود که معمولا هم هر 5 سال است.

ولی کارشناسی خودرو برعکس معاینه فنی ماشین، یک امر اختیاری است؛ ولی برای اشخاصی که قصد خرید خودرو را دارند، باید تبدیل به یک امر ضروری شود. کارشناسی خودرو می‌تواند قیمت دقیق یک خودرو را مشخص کند. چون همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، عیب و ایرادهای هر خودرو می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن داشته باشد که شاید شما به عنوان خریدار، بدون اینکه با عیب و ایرادهای خودرو آشنا باشید، هزینه بالاتری را برای خرید آن پرداخت کنید.

کارشناسی خودرو را به چه کسی بسپاریم؟

در اطراف هر شخصی، قطعا افراد زیادی وجود دارند که اطلاعات زیادی را درباره خودرو دارند که می‌توانند عیب و ایرادهای زیادی را از خودروها پیدا کنند. ولی وقتی صحبت از کارشناسی خودرو می‌شود، هیچ کسی نمی‌تواند به اندازه یک کارشناس خودرو برای شما مفید باشد.

البته اگر دوست شما هم یک کارشناس خودرو هست که چه بهتر؛ ولی اگر نه، باید حتما کارشناسی ماشین را به دست یک کارشناس ماشین بسپارید. این افراد، دوره‌های آموزشی لازم را گذراندند و تجربه‌های کافی را در این زمینه به دست آوردند که می‌توانند بهترین خدمات را در این زمینه، به شما ارائه دهند.

انجام خدمات کارشناسی خودرو در محل

انجام خدمات کارشناسی خودرو در محل

ماشین تصادفی دارای تیمی مجرب و حرفه‌ای در زمینه کارشناسی خودروهاست ( البته خودرو های تصادفی ) که می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. یکی از محبوب‌ترین خدمات تیم ماشین تصادفی در زمینه کارشناسی خودرو های تصادف کرده است ، مربوط به کارشناسی خودرو شما در محل می‌شود.

برای بهره مند شدن از این خدمات، کافی است که با تیم ماشین تصادفی تماس گرفته و درباره خدمات موردنیاز خودتان توضیح دهید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، تیم ماشین تصادفی کارشناسان خودرو خودش را به محل مدنظر شما اعزام کند.

ضمانت خودرو کارشناسی شده توسط شرکت

اگر شرکت‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند، نتوانند مراحل کارشناسی خودرو را ضمانت کنند که اصلا نباید به آنها اطمینان کنید. تمامی شرکت‌های در این زمینه فعالیت می‌کنند، موظف هستند که تمامی مراحل کارشناسی خودرو را ضمانت کرده و نظر نهایی را به خریدار و فروشنده اعلام کنند.

همچنین این کارشناسان یکسری برگه‌هایی را به خریدار و فروشنده تحویل می‌دهند که در داخل این برگه‌ها، تمامی گزارش‌های مربوط به مراحل کارشناسی وجود دارد.

البته باید بدانید که در مراحل بررسی کارشناسی ماشین، از ابزارهای مخصوص و حرفه‌ای استفاده می‌شود که همین موضوع می‌تواند خطاهای انسانی در حین مراحل کارشناسی را به صفر برساند.

از طرفی دیگر و همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، این کارشناسان، دوره‌های آموزشی لازم را گذراندند و تجربه‌های کافی را هم در این زمینه دارند؛ پس اگر هم احتمال خطای انسانی وجود داشته باشد، باز هم به دلیل تجربه و علم بالای کارشناسان ما در زمینه کارشناسی خودرو، باید به شما اطمینان که هیچ خطایی رخ نمی‌دهد.

چه خودروهایی نیاز به کارشناسی خودرو دارند؟ آیا خودروهای صفر و خودروهای وارداتی هم نیاز به کارشناسی دقیق دارند؟

تمامی شرکت‌هایی خودروسازی در سراسر دنیا، موظف هستند که تمامی استانداردهای لازم در زمان تولید خودرو را رعایت کنند؛ برای همین معمولا خودروهای صفر، دارای سلامت کامل در این زمینه هستند که باعث می‌شود تا نیاز کمتری به کارشناسی خودرو داشته باشند.

ولی باز هم نباید به این موضوع بسنده کنید؛ درست است که احتمال عیب و ایراد در خودروهای صفر کم است؛ ولی باز هم ممکن است که یکسری ایرادهایی وجود داشته باشد. برای همین پیشنهاد می‌کنم که حتما اگر قصد خرید خودروهای صفر و وارداتی را هم دارید، باز هم مراحل کارشناسی خودرو را جدی بگیرید.

 

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *