قبل از فروش خودرو تصادفی این نکات را رعایت کنید

قبل از فروش خودرو تصادفی این نکات را رعایت کنید

همه با دردسرهای زمان فروش خودرو تصادفی آشنا هستند و در واقع این موضوع یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های هر صاحب ماشین تصادفی به شمار می‌رود. به طوری که شاید خیلی از آنها فکر کنند که اصلا امکان فروش خودرو تصادفی آنها، امکانپذیر نباشد.

برای همین معمولا سعی می‌کنند تا دست به روش‌های غیراخلاقی بزنند تا بتوانند زودتر ماشین خودشان را به فروش رسانده و به پول خودشان برسند. برای مثال، مشکلات ماشن را مخفی می‌کنند!

در ادامه این مقاله قصد داریم تا نکات قبل از فروش ماشین تصادفی را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز برای فروش خودرو تصادفی خودتان به مشکلی خوردید، پس این مقاله را از دست ندهید.

بررسی نکات قبل از فروش ماشین تصادفی

شاید در بین تمامی نکاتی که باید شما قبل از فروش ماشین به آن دقت کنید، بحث صداقت جزو مهم‌ترین آنها باشد. درواقع خرید و فروش اجناسی به مانند ماشین یا ملک، اعتماد حرف اول را می‌زند و تا وقتی که اعتمادی بین خریدار و فروشنده شکل نگیرد، خرید شما هیچوقت به سرانجام نمی‌رسد.

برای همین شما باید در زمان برخورد با مشتری و در جواب سوال‌هایش، صداقت را به خرج دهید تا اعتمادسازی لازم در میان شما و فروشنده، به وجود بیاید.

البته نکاتی که در ادامه نیز قصد معرفی آن را داریم، از همین صداقت سرچشمه می‌گیرد. در ادامه مهم‌ترین این نکات را برای شما معرفی کردیم. به موارد زیر دقت کنید:

حادثه تصادف را شرح دهید

حادثه تصادف را شرح دهید

در زمان دیدار با خریدار ماشین، سعی کنید که داستان تصادف را به صورت کامل و با جزئیات دقیق، برایش تعریف کنید و هیچ بخشی از داستان را جا نگذارید. همچنین باید به صورت کامل توضیح دهید که چه اتفاقاتی برای ماشین افتاده است و مثلا اگر مشکل خاصی وجود دارد، به او قوت قلب دهید.

در واقع خریدار به شرطی ماشین شما را می‌خرد که بتواند بفهمد که می‌توان از آن برای کارهای مدنظرش استفاده کرد. حالا کارش یا خرید هم خودروهای تصادفی است و یا اینکه می‌خواهد از آن برای مصارف شخصی اش استفاده کند. پس در این موارد، به هیچ وجه دروغ نگویید.

یادتان باشد که مشتری حق دارد که بداند چون قرار است که جنس و کالایی را خریداری کند. برای همین باید مشتری را با تمامی خسارت‌های وارده که بر ماشین متحمل شده، آشنا کنید.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، صداقت شما در مراحل فروش، می‌تواند باعث ایجاد حس اعتماد در طرفین شده که در نهایت باعث فروش موفقیت آمیز ماشین تصادفی می‌شود.

برطرف کردن خط و خش تصادف

برطرف کردن خط و خش تصادف

دومین بخش از نکات قبل از فروش ماشین تصادفی، برطرف کردن خط و خش‌هایی که بر روی ماشین و در زمان تصادف رخ داده است. قطعا در زمان تصادف، خط و خش‌های بر روی خودرو شما می‌افتد که اگر شما قصد فروش آن را دارید، باید حتما قبلش به یک تعمیرکار مراجعه کرده و تمامی این خط و خش‌ها را برطرف کنید.

مشتری از همان ابتدا نیز می‌داند که ماشین شما تصادفی است؛ ولی باید ظاهر آن را حفظ کنید و تا جایی که می‌توانید، یک ظاهری شیک و تمیز را تحویل مشتری دهید. بگذارید تا مشتری وقتی برای اولین بار ماشین شما را مشاهده می‌کند، به نظرش گزینه مناسبی برای خرید به نظر برسد. ولی به نظر شما اگر مشتری در همان اولین دیدار، خط و خش‌های مختلفی را بر روی خودرو شما ببیند، چه حسی نسبت به خرید پیدا می‌کند؟

شما باید حس خرید را از همان ابتدا در مشتری قرار دهید که با استفاده از برطرف کردن خط و خش، می‌توانید اولین قدم را درست بردارید.

تعمیرات جدی را انجام دهید

قاعدتا بعضی از تصادفات هستند که می‎توانند خسارت‌های سنگین و سختی را به خودرو شما وارد کنند. ولی اگر شما قصد داشته باشید که خودرو تصادفی خودتان را به فروش برسانید، در مرحله اول باید ابتدا این مشکلات اساسی را برطرف کنید.

خریدار که بالاخره با این مشکل شما و قبل از اینکه خرید را انجام بدهد مطلع می‌شود. و وقتی هم که خریدار با مشکلات خودرو شما آشنا شود، می‌تواند باعث افت قیمت ماشین شود. برای همین اگر شما می‌خواهید که بدون هیچ بهانه‌ای از سمت مشتری، بر روی قیمت ماشین خودتان مانور دهید، پس به یک تعمیرکار مطمئن و ماهر مراجعه کرده و تمامی مشکلات اساسی که بر روی خودرو شما وجود دارد را برطرف کنید. و اگر هم شدت خسارت به ماشین بیش از حد باشد و ارزش تعمیر ندارد میتوانید با شماره گیری  09190643511 بالاترین قیمت ممکن برای خودرو تصادف کرده خود را گرفته و اقدام به فروش کنید.

 

مطالعه بیشتر : همه چیز راجع به خودرو های تصادفی و از کار افتاده

 

متن آگهی را درست انتخاب کنید

آگهی زدن هم مهارت‌های مخصوص به خودش را دارد و اگر طریقه ثبت آگهی را به شکل درست و اصولی انجام دهید، مطمئن باشید که می‌توانید مشتریان زیادی را در بازه زمانی کوتاهی به دست بیاورید.

یکی از نکات مربوط به ثبت آگهی برای فروش خودرو تصادفی، مربوط به متن و عنوان آگهی می‌شود. در مرحله اول شما باید ببینید که خودرو شما تصادفی است یا اوراقی! این دو، زمین تا آسمان با یکدیگر فرق دارند و از طرفی قیمت آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است.

برای همین وقتی شما در حال ثبت آگهی هستید، باید به گونه‌ای آن را بنویسید که خواننده به خوبی با همه ویژگی‌های خودرو شما آشنا شود.

 

مدارک خودرو را نزد خودتان نگهدارد

یکی دیگر از نکات قبل از فروش ماشین تصادفی مربوط به تهیه مدارک خودرو است. منظور ما از مدارک خودرو، گواهینامه و کارت ماشین و این دسته از کارت‌ها نیست؛ در واقع منظور ما از مدارک خودرو، گواهی است که شما باید آن را از تعمیرکار خودرو درخواست کنید. شما اگر خودرو خودتان را برای خرید به نزد تعمیرکار بردید، حتما از او بخواهید که یک گواهی از تعمیرات را به شما بدهد.

 

نتیجه گیری :

در نهایت بخشی از نکات قبل از فروش خودرو تصادفی را به شما گفتیم شما میتوانید جهت راهنمایی و فروش خودروی خود با کارشناسان تصادفی منصف تماس حاصل کرده و ماشین خود را به بهترین قیمت ممکن به فروش برسانید.

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ 0

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *